Dragi roditelјi budućih prvaka,

Upis u prvi razred za školsku 2021-2022. godinu zvanično počinje u četvrtak, 1. aprila 2021. godine. Ove godine u prvi razred upisuju se sva deca rođena u periodu od 1. marta. 2014. do 28. februara 2015. godine.

Upis deteta možete da zakažete na Portalu eUprave ( termin za upis i testiranje deteta u osnovnu školu) pokretanjem usluge eZakazivanje termina za upis i testiranje deteta u Osnovnu školu.

Da biste elektronskim putem obezbedili termin za testiranje deteta potrebno je da:

1. Budete registrovani korisnik, odnosno imate kreiran nalog na državnom portalu za elektronsku identifikaciju elD.gov.rs
  2. Pokrenete uslugu na portalu eUprava (Usluge→ Obrazovanje → eUpis)
  3. Zakažete termin u školi kojoj Vaše dete teritorijalno pripada.

Ukoliko niste u mogućnosti da elektronskim putem zakažete testiranje, možete da:

1. Pošalјete e-mail na adresu strucnasluzbasvetozarmarkovic@gmail.com, sa sledećim podacima : ime i prezime deteta, JMBG deteta, ime jednog od roditelјa, adresa i kontakt telefon jednog roditelјa.
  2. Zakažete termin pozivom na telefon: 016-243-244 i ostavite podatke o detetu.
  3. Dođete ličnu u školu u kancelariju stručne službe svakog radnog dana u vremenu od 8:00-14:00.

Prilikom upisa nije potrebno da prilažete dokumenta, jer će ih škola pribaviti po službenoj dužnosti i to:

1. Izvod iz matične knjige rođenih
  2. Uverenje o prebivalištu
  3. Uverenje o pohađanju pripremnog predškolskog programa
  4. Potvrdu o obavlјenom lekarskom pregledu – lekarsko uverenje. ( U sistemu postoje podaci da li ste obavili sistematski pregled u Dečjem dispanzeru)

Izuzetak je samo lekarsko uverenje ukoliko ste pregled obavili u privatnoj klinici. To lekarsko uverenje morate da donesete lično.

Svim budućim prvacima želimo dobrodošlicu, a roditelјima uspešnu saradnju.

S poštovanjem,

direktorka škole Tamara Janković