Predmetna 2020/2021

Obaveštenje o početku školske 2021/2022. godine

Draga deco, poštovani roditelji,

Školska 2021/2022. godina počinje u sredu 1. septembra i to po sledećem rasporedu smena:

Učenici od 1. do 4. razreda krenuće po podne sa početkom u 13.15h.

Učenici od 5. do 8. razreda krenuće pre podne sa početkom u 7:30h.

Raduje nas činjenica da će se nastava u ovoj školskoj godini odvijati ili bar početi tako, na način na koji se odvijala pre pandemije. Pripremljena su tri modela, kao što ste već iz medija saznali, ali o tome ćemo vas blagovremeno obaveštavati.

Časovi će trajati 45 minuta i odeljenja neće biti podeljena u grupe.

Na žalost, pandemija se nije završila, pa ćemo se pridržavati epidemioloških mera koje su propisane od strane radnih tela koja se time bave.

Ministarstvo prosvete je u svom dopisu školama poslalo stručno uputstvo kojim se nalažu sledeće mere radi zaštite dece i zaposlenih u školi.

Učenici su u obavezi da nose maske u zatvorenom prostoru.

Nastavnici i nenastavno osoblje takođe su u obavezi da nose maske u zatvorenom prostoru. Za vreme časa nastavnici svoja predavanja mogu držati bez maski, ali ukoliko se učenicima približe do 1,5m, obavezni su da stave masku.

Roditelji i posetioci škole su obavezni da nose maske sve vreme dok borave u školi, a boravak i posete roditelja, kao i prethodne godine biće redukovane.

Sve potrebne informacije roditelji će dobiti od razrednih starešina svoje dece.

Škola je čista, dezinfikovana i spremna da dočeka svoje đake, a nastavnici i učitelji se raduju punim učionicama.

Sa željom da po ovom modelu nastave završimo ovu školsku godinu, u ime nastavnika i svoje lično ime želim vam srećan početak školske godine!

Direktorka škole, Tamara Janković