Leskovački rotarijanci donirali multifunkcijski uređaj Osnovnoj školi „Svetozar Marković“

Rotari klub Leskovac donirao je danas multifunkcijski uređaj (štampač, skener, kopir) sa wi-fi konekcijom Osnovnoj školi „Svetozar Marković“ u Leskovcu.

Donacija je uručena u okviru akcije Rotari kluba Srbije i Crne Gore „100 računara za 100 škola“. Na osnovu razgovora sa nastavnicima i rukovodstvima škola, Rotari klub Leskovac je sredstvima prikupljenim na humanitarnom koncertu održanom u Leskovcu kupio tri ovakva uređaja, od kojih su dva donirana prošle nedelje školi „Vuk Karadžić“ u Leksovcu zajedno sa dva MP3 plejera sa USB izlazom.

Donaciju je uručio predsednik Rotari kluba Leskovac Slaviša Todorović koji je istakao želju i cilj Rotari kluba Srbije i Crne Gore da ovu godinu posveti obrazovanju u podršci i pomoći školama.

U ime Osnovne škole „Svetozar Marković“ zahvalila je direktorica Tamara Janković koja je istakla da će jedan ovakav uređaj puno značiti nastavnicima i učiteljima u njihovom radu i osavremenjavanju obrazovnog procesa u ovoj školi.

Izvor: Dnevnik juga