Predmetna 2021/2022

GREEN Fest

U okviru projektnih aktivnosti „Eko medijateka 2″, u eko medijateci OŠ“Trajko Stamenković“, 27.5.2022. organizovan je festival kratkog ekološkog filma.

Dan devojčica u IKT sektoru.

I ove godine su učenice završnih razreda OŠ ”Svetozar Marković” sa nastavnicom Vesnom Stojanović  učestvovale u manifestaciji  Dan devojčica u IKT sektoru.

Eko market tekstila

Osnovna škola „Svetozar Marković“ i udruženje „Konektor“ započeli su realiazciju projekta „Eko market tekstila“ koji finansira grad Leskovac, preko Fonda za zaštitu životne sredine.

Okružno takmičenje iz predmeta "Tehnika i tehnologija"- sekcija "Šta znaš o saobraćaju"

Okružno takmičenje iz predmeta"Tehnika i tehnologija" - sekcija "Šta znaš o saobraćaju " održano je 7.5 2022. godine održano u OŠ "Vožd Karađorđe" u Leskovcu sa početkom u 9 časova.

Uskršnja radionica za učenike petog razreda

Dana 14. aprila sa početkom u 11 sati, povodom prestojećeg praznika, održana je Uskršnja radionica za učenike petog razreda.

Kviz u HTŠ “Božidar Đorđević Kukar”

Leskovačka hemijsko-tehnološka škola “Božidar Đorđević Kukar” osnovana je 1962. godine i obučava učenike na 4 smera - frizer, tehničar za zaštitu životne sredine, tehničar za industrijsku farmaceutsku tehnologiju i hemijski laborant.

Okružno takmičenje iz biologije

Okružno takmičenje iz biologije održano je 7.5.2022. u OŠ "Vuk Karadzić" u Leskovcu.

Likovna i literarna radionica u HTŠ „Božidar Đorđević Kukar“

HTŠ „Božidar Đorđević Kukar“ ove godine slavi šest decenija postojanja i uspešnog rada. Tim povodom organizovano je niz manifestacija, među kojima su i radionice za učenike osnovnih škola sa teritorije Grada Leskovca.

Regionalno takmičenje iz istorije

Mladi istoričari naše škole, dana 10.4.2022. postigli su najviše rezultate na regionalnom takmičenju iz istorije.