Predmetna 2017/2018

113. rodjendan osnovne škole "Svetozar Marković"

Kruna proslave 113. rođendana Škole pored reke bila je priredba u Narodnom pozorištu u ponedeljak 11.12.2017. godine sa početkom u 17 časova.

Tema je bila Leskovačke priče. Tekst priredbe je bio na dijalektu tako da su posle predstavljanja školskog sajta od strane direktorke Tamare Janković učenici 8,7. i 6. razreda zablistali u skladu sa sjajem Malog Mančestera. Ako želite da saznate recept za leskovačko ćevap meso-reći će vam Dragi Bure, ako hoćete da čujete šta se dešavalo u bioskopu "Slavuj" i da li su ostali zajedno Zorka Mantina i Kope Dživdžan, pogledajte celu priredbu na našem sajtu.

Tu vas čekaju i naši pobratimi Iz Makedonije sa plesnom tačkom "Samovilska svadba" kao i tradicionalna dodela nagrada učenicima koji su bili najuspešniji u prethodnoj školskoj godini i njihovim nastavnicima i učiteljima. Uživaćete, verujte na reč!