Predmetna 2019/2020

Ugledni čas - engleski jezik

Organizacija nastave je najkompleksniji proces u organizaciji rada jedne škole. Školski čas i način realizacije je u stalnoj promeni. Nastavne metode, struktura časa, primena različitih savremenih nastavnih sredstava, instrumenti za praćenje menjaju se jako brzo i prate interesovanje novih generacija đaka koji dolaze u školu.

Zato se  u sklopu stalnog stručnog usavršavanja u ustanovi održavaju ugledni i ogledni časovi. Spisak prijavlјenih časova je unapred planiran i istaknut pa su nastavnici u prilici da ovakvim časovima prisustvuju, pored direktorke škole i članova PP službe.

Nastavnica engleskog Mihaela Trajković održala je 14.11.2019. ugledni čas u 8/2. Uz audio i vizuelne prezentacije, učenici su učili nove reči vezane za hranu, a kasnije mogli i praktično da pripreme svoje obroke. Atmosfera na času je bila odlična, deca su uživala radeći, a u takvoj se atmosferi lakše usvaja i stiče funkcionalno znanje.