Predmetna 2022/2023

Obeležavanje 25 godina rada Doma kulture Roma

Dom kulture Roma u Narodnom pozorištu Leskovac obeležio je danas 25 godina rada i postojanja.

Ova kulturna ustanova povodom svog jubileja, institucijama, kulturnim ustanovama, školama, crkvama i muzičkim orkestrima podelila je zahvalnice.

Dom kulture Roma nalazi se u romskom naselju Podvorce,  osnovan je 1997. u obliku javne kulturne institucije. Objekat u kome je smešten Dom kulture sagrađen je 1974. za kulturno-umetničke aktivnosti, kao i aktivnosti iz dela obrazovanja i informisanja, u cilju poboljšanja životnih uslova Roma u Leskovcu, uz negovanje tradicije i kulturne baštine Roma.

U okviru Doma kulture Roma Leskovac, svoje aktivnosti sprovodile su nekoliko udruženja građana: Društvo Rom, KUD Šefket Ibraimović, Šahovski klub, FK Veternica i mnoge druge organizacije civilnog društva.

DK Roma od 1997.godine je pod upravom Grada Leskovca i finansira se iz budžeta grada. U ovoj kulturnoj ustanovi tenutno je zaposleno 13 ljudi.

Zahvalnicu je dobila i OŠ "Sveetozar Marković".