Predmetna 2023/2024

Projekat "UMREŽENA SRBIJA"

Onlajn susret u okviru projekta ,,Umrežena Srbija između naše škole i srpske dopunske škole,,Sveti Sava~ iz Vićence, Italija,održan je 16.4.2024 godine.

Tema susreta je bila: Predstavljanje .Učestvovali su naši učenici 5-2 odelenja,a učenici. italijanske škole su različitog uzrasta,koji zajedno prate nastavu na srpskom jeziku.

Na početku časa predstavili su se jedni drugima na oba jezika,pričali o sebi,svojim interesovanjima,o školi, sportu,omiljenoj hrani... Na kraju su zajedno otpevali italijansku pesmu ,,O,bella,ciao".

Susret je protekao u veseloj i razigranoj atmosferi uz dogovor o sledećem susretu. Kroz slobodan razgovor učenici su uvežbavali svakodnevnu konverzaciju na oba jezika i razvijali jezičke kompetencije.

Čas su vodile nastavnice Dragica Doderović i Blagica Nikolić