Predmetna 2018/2019

Poseta izložbe Nemanjići-rađanje kraljevine u Narodnom muzeju

Nemanjići-rađanje kraljevine-susret prošlosti i sadašnjosti-starog i novog doba.

Učenici 8.razreda su sa svojom nastavnicom srpskog jezika Ljubinkom Đorđević imali priliku da u Narodnom muzeju našeg grada vide postavku kostima,oružja, nakita i raznih rekvizita iz serije ,, Nemanjići ". Upoznali su se sa scenama samog snimanja serije na osnovu fotografija. Ono što je najviše privuklo naše đake je ,svakako, oružje (šlemovi,mačevi,oklopi,luk i strela...) koje se koristilo tokom srednjeg veka. Imali su i priliku da isprobaju neke od njih. Mi smo, zaista, uživali, jer na kratko smo osetili kako je to biti deo nekog drugog, ali vrlo bitnog istorijskog doba. Zato vam od srca ovu izložbu preporučujemo.