Razredna - 2017/2018

Drugaci u laboratoriji Tehnološkog fakulteta

Mi, učenici II-3,  5. oktobra smo posetili laboratoriju Tehnološkog fakulteta.  Cilj nam je bio da se upoznamo sa radom u laboratiji. Teta Marija, profesor Tehnološkog fakulteta, nas je dočekala i

prvo nam pokazala laboratoriju gde rade studenti i profesori. Tu smo videli neke čudne aparate, epruvete, menzure i ostale predmete koji se koriste u eksperimentima.

Pravo iznenađenje nas je čekalo u laboratoriji za fiziku. Tu su nas čekali materijali za naše eksperimente. I kao pravi naučnici, ispitivali smo da li nešto pliva ili tone, čudili se što voda neće da iscuri, krivili glave da vidimo čudnu viljušku u čaši, posmatrali koja sveća će se prva ugasiti i pitali se zašto zagrejana kuglica sad ne prolazi.

Na kraju smo, kroz aparat, posmatrali dugu i igrali se zvučnim viljuškama. Dugu smo, posle ovakvog dana, zauvek poneli sa sobom, kao uspomenu.