Razredna - 2017/2018

Poklon  mami za njen dan

Vrsta aktivnosti: Likovna radionica

Vreme realizacije: 8. Mart 2018.

Likovne radionice su realizovali učitelji i učenici od prvog do četvrtog razreda

Cilj aktivnosti: Učenici treba da naprave poklon mami. Razvijanje kreativnosti, preciznosti, urednosti.

Majka-ovu čarobnu i  i toplu reč čovek prvi put izgovori i ona ga prati celog života.

Majka je pravi objekt dečje ljubavi. Majka je životni spomenik dobrote i duh koji bdi nad dečjom srećom i sudbinom.Uz majku dete stiče poverenje i sigurnost.

Majka je samo jedna, ona je uvek mlada, ona nikada ne može ostariti, a to je najveća stvar na svetu.

Zato danas govorimo o ženi – majci ponosni što ta reč živi u nama.

Zato su danas sve učenice razredne nastave bile pune ljubavi, a svojim kreativnim ručicama najmlađi su mamama pravili čestitke, kutije iznenađenja, lančiće, cvetove; zapisivali poruke pune lepih želja, pisali sastave i stihove.

Danas nije bio potreban talenat, već želja da se obraduje mama. Učenici su svu ljubav utkali u poklon, taj mali, ali veoma veliki dar mami!