Razredna - 2018/2019

Predavanje o Nikoli Tesli

Udruženje „Teslin toranj u Srbiji“ i Udruženje inženjera i tehničara Leskovca i ove godine, organizuju niz predavanja i radionica koje su namenjene osnovcima sa ciljem da se deca upoznaju sa životom i radom Nikole Tesle, najvećeg svetskog i našeg naučnog genija.

U našoj školi je 27. septembra, održano predavanje učenicima III-2 i III-3 odeljenja. Uz zanimljiv film i objašnjenja predavača, učenici su se upoznali sa poreklom i životnim putem Nikole Tesle od Smiljana preko Gospića, Graca, Maribora, Praga, Budimpešte, Pariza, Strazbura do Sjedinjenih Američkih Država i sa značajem njegovog rada. U prijatnoj atmosferi, učenici su postavljali pitanja i iznosili sopstvena iskustva o poseti Muzeju nauke i korišćenju aparata koji se zasnivaju na Teslinim izumima.

Na kraju predavanja, predavači su učenicima poklonili hemijske olovke i sveske sa likom Nikole Tesle.