Razredna - 2018/2019

Prvaci u biblioteci

Vrsta aktivnosti: Saradnja sa bibliotekom  „Radoje Domanović”

Vreme realizacije: petak, 5.10.2018. godine

Organizator/realizator aktivnosti: Dečje odeljenje gradske biblioteke i aktiv učitelja prvog razreda

Cilj aktivnosti: Proslava jubileja, učlanjivanje prvaka i razvijanje ljubavi prema čitanju

Leskovačka biblioteka je nizom akcija obeležila pola veka od početka besplatnog učlanjivanja đaka prvaka, sa istovremenim obeležavanjem Dečje nedelje pod sloganom “Moje je pravo da živim srećno i zdravo”. Deci je, stihove Dušana Radovića recitovao, Dragan Radović, pozdravio ih gradonačelnik Goran Cvetanović i poželela dobrodođlicu direktorka biblioteke Vesna Ilić.  Đaci naše škole su crtali i bojili po afaltu i družili se sa drugovima iz drugih škola. Pošto su išarali ulicu, prvacima su podeljene besplatne članske karte, a potom su sa biliotekarima i učiteljima obišli biblioteku.