Razredna - 2018/2019

Dečiji filmski matine

Povodom Dana škole, 6. decembra, učenici odeljenja III-3 organizovali su Filmski matine za roditelje.

Cilj ove aktivnosti je da se prikažu produkti učenika u formi kratkih filmova koji su nastali na časovima i vannastavnim aktivnostima, a kroz različite projektne zadatke.

Prikazano je sedam filmova. Prvi prikazani film „Sličice iz školskog života“ predstavlja kolaž video materijala koji su nastali na časovima. Film „Kratka priča o detinjstvu naših baka i deka“  nastao je na osnovu intervjua koje su učenici radili sa bakama, a film Milana Rakića „Od izvora, kap po kap“ govori o značaju izvora i čiste vode.  Teodora Krasić se predstavila filmom „Volim matematiku“, a u filmu „Ramovi za košnice“ Ilija Lukić je pokazao kako se pripremaju ramovi za košnice. Posebnu pažnju privukao je film „Poslastičari“. Ovde su učenici sa gledaocima podelili svoje recepte i pokazali kako se prave kolači. Filmski matine završen je filmom „Bajka o čestitkama“ koji je nastao kao rezultat projekta koji su učenici radili prošle godine sa decom iz Klenovnika.

Autori i protagonisti filmova nagrađeni su aplauzom.