Razredna - 2019/2020

Trećaci i četvrtaci na Sajmu sporta

Evropska nedelja sporta obeležena je u sredu, 25. septembra, manifestacijom „Mali sajam sporta“ u sportskoj hali „Partizan“. Učenici trečeg i četvrtog razreda su u pratnji svojih učiteljica i učitelja posetili ovu manifestaciju.

Cilj ove manifestacije je da se deca podstaknu da se bave sportom. Ovo je bila i prilika da se mali sportisti predstave svojim drugarima.

Učenici su mogli da vide prikaze različitih sportova koje mogu da treniraju. Oko 200 sportista, polaznika leskovačkih sportskih klubova, promovisali su tridesetak različitih sportova, pa su se na jednom mestu okupili odbojkaši, košarkaši, rukometaši, fudbaleri, mačevalci, rvači, karatisti, gimnastičari, strelci sa svojim oružjem, šahisti, biciklisti i mnogi drugi.

Najviše pažnje privikli su košarkaši i mačevalci, a maskota Rista je bio tu da izmami dečije osmehe.