Razredna - 2019/2020

Školsko takmičenje iz matematike za učenike trećeg i četvrtog razreda

Školsko takmičenje iz matematike organizovano je 7. novembra 2019.  za učenike trećeg i četvrtog razreda. Takmičilo se 35 učenika trećeg i 22 učenika četvrtog razreda.

Cilj takmičenja je afirmacija obrazovno-vaspitnog rada i postignuća učenika. Zadaci takmičenja su vrednovanje nivoa stečanih znanja i sposobnosti, kao i rangiranje nivoa postignuća učenika.

Takmičenje je počelo u 12 časova i t rajalo je 120 minuta. Mali matematičari su radili pet zadataka koje je sastavilo Društvo matematičara Srbije. Zadaci su bili prilagođeni uzrastu učenika. Svaki zadatak je nosio po 20 bodova.

Komisuje za pregled zadataka činili su učitelj i učiteljice trećeg i četvrtog razreda. Učenici su pokazali odlično znanje.

Našu školu će na Opštinskom takmičenju iz matematike koje će se održati 7. decembra predstavljati 12 učenika trećeg i 11 učenika četvrtog razreda.

Čestitamo!