Razredna - 2019/2020

Literarno druženje povodom Dana škole

U utorak, 11. decembra organizovano je literarno druženje za učenike trećeg i četvrtog razreda. Pored učenika naše škole, učestvovali su i učenici OŠ „Vasa Pelagić“, OŠ „Josif Kostić“ i OŠ „Kosta Stamenković“.

Cilj ove aktivnosti bio je obeležavanje Dana škole, afirmisanje učenika razredne nastave koji su postigli izuzetne rezultate i druženje sa vršnjacima uz lepe reči.

Četvrtaci su prvo pozdravili goste i vršnjake, a onda je direktorka Tamara Janković otvorila literarno druženje i podelila knjige, časopise i diplome nagrađenim učenicima. Najveći aplauz dobili su najmlađi, učenici prvog i drugog razreda. Oni su napisali najbolje radove i pobedili na školskom konkursu.

Četvrtaci su posle toga pozvali vršnjake da pišu na osnovu reči koje su izvukli. Radilo se po grupama i vrlo brzo stihovi i reči su počeli da se nižu. Predstavnici grupa su pročitali radove koji su nagrađeni aplauzom. Na kraju su domaćini počastili goste i podelili im školski časopis „Pčelicu“ kao uspomenu na ovo druženje.