Razredna - 2021/2022

Četvrtaci prvacima „Štandovi obrazovanja“

Obeležavanje Dečje nedelje u OŠ „Svetozar Marković“ pod sloganom „Dete je dete da ga volite i razumete“ počelo je veoma razigrano, šareno, veselo i edukativno. Učenici četvrtog razreda su sa svojim učiteljima i učiteljicom pripremili „Štandove obrazovanja“ za svoje nove drugare iz prvog razreda.

Ove aktivnosti imale su za cilj da se kroz zabavu deca upoznaju sa delićem onog što ih čeka u školi. Iz sveta oko nas učenici su izvodili razne eksperimente, sejali pšenicu i pasulj i sadili ukrasno bilje. Iz srpskog jezika su bojili slova i stvarali nove reči uz pomoć starijih drugara. Matematika se voli jer se broje koraci, skokovi, petice, ali i zbog raznih oblika, boja i bezbroj kombinacija da se deci ulepša školski dan. Škola nije škola ako se u njoj ne neguju veštine i ne razvija kreativnost i estetika. Učenici su uživali u bojenju, ukrašavanju, seckanju, lepljenju, sviranju na instrumentima, preskakanju vijača, trčanju oko čunjeva, provlačenju kroz obruče i bacanju loptice. Kroz igru i osmehe u „Školi kraj reke“ prvaci su naučili ono najvažnije – da se u školi druži, voli, pomaže, daruje, toleriše, raduje i sarađuje.

O ovom neobičnom danu izveštavali su i mediji.