Razredna - 2021/2022

Zasadi drvo

U okviru projekta ,, Zasadi drvo“ predviđena je i aktivnost ,, Gledaj kako rastemo“ koja je prvenstveno namenjena podizanju stepena informisanosti i obrazovanja dece i učenika o značaju očuvanja životne sredine, sadnji sadnica i njihovom održavanju, kao i načinu na koji treba da brinu o prirodi. U okviru ovog dela Projekta jedna od aktivnosti je sadnja sadnica od strane učenika prvog razreda.

U četvrtak, 24.02.2022. sadnice Belog bora učenici prvog razreda škole ,, Svetozar Marković“ su posadili u svom školskom dvorištu. Pre same sadnje učitelјi prvog razreda su ukratko upoznali učenike o važnosti očuvanja životne sredine i načinu pošumlјavanja.

Nakon kratkog predavanja i razmene mišlјenja usledila je sadnja sadnica na veliko oduševlјenje svih učenika prvog razreda. To će biti njihove sadnice koje će oni čuvati, negovati i zalivati kada je potrebno.