Razredna - 2021/2022

Međunarodni dan dečije knjige

Šitom sveta se 2.aprila obeležava Međunarodni dan knjige za decu.Ovaj praznik knjige je osnovan 1967. godine na osnovu odluke Uneska, kako bi se deci i odraslima poslala poruka o važnosti razvoja ljubavi prema pisanoj reči za decu.

Dan knjige za decu proslavlja se na dan rođenja Hansa Kristijana Andersena, najvećeg pisca bajki koje su obeležile detinjstvo generacije dece širom planete. Obeležili smo Međunarodni dan dečje knjige i u našoj školi.

Učenici četvrtog razreda su svojim mladjim drugarima iz prvog razreda čitali bajku "Ružno Pače" Hansa Kristijana Andersena Cilj ovog druženja bio je razvijanje ljubavi prema knjizi i čitalačkim navikama u ranom školskom uzrastu jer za književnost nikada nije kasno, ali je još bolje reći - nikada nije rano.