Predmetna 2022/2023

Pažnja! Pažnja! Počinju Školske vesti!

U prošloj školskoj godini 2021/2022. učenici petog razreda, sada šestaci, emitovali su prvu epizodu Školskih vesti.

Osmislili su, snimili najave, snimili priloge i sami editovali desetominutni kolaž, koji je predstavljen učenicima petog razreda u svečanoj sali škole.

Nakon prezentacije koju su tada pogledali petaci sa svojim nastavnicima, poraslo je interesovanje pa se redakciji javilo mnogo “reportera”, “snimatelja”, “istraživačkih novinara”, ali i onih koji su svoje priče hteli da predstave široj javnosti.

Zato se rodila potreba da proširimo karakter ovog mini-projekta u prave školske vesti koje će obuhvatati aktivnosti svih aktera u školi: prvaka i osmaka; učitelja i nastavnika; stručne službe i direktorke škole, a bogami i roditelja.

Školske vesti neće biti samo informativnog, već i zabavnog karaktera.

Probaćemo da predstavimo sve one skrivene talente u školi.

Anketiraćemo, intervjuisati, istraživati...i kako se to medijskim žargonom kaže- bićemo vredni vaše pažnje!

Redakciju su dosad činili učenici 6/4: Lena Mladenović, Konstantin Kostić, Miona Cvetković, Iva Kocić, Sara Pešić, Vasilije Idrizović, Martin Ristić i Anastasija Savić.

Ove Školske vesti sadrže svoje ustaljene rubrike:

PRIČE SA ČASA- podelite sa nama pripreme za takmičenje, zanimljiv sadržaj na času, zanimljivu lekciju, uspeh sa takmičenja, radionicu..

SLIKE SA VELIKOG ODMORA - snimićemo sve vaše vannastavne aktivnosti - izložbe, predstave, anegdote..., a može i vic!

ZAŠTO - rubrika koja će rešavati vaše dileme iz svih oblasti koje se tiču škole. Postavićemo pitanja umesto vas stručnoj službi, pravnici, direktorki škole. Šta je vaspitno-disciplinski postupak? Zašto sam dobio ukor? Kako se postiže titula đaka generacije?

MUZIKA I TAKO TO- ako umete da pevate, plešete, repujete, stepujete, bitboksujete, recitujete...-javite se! Bićete zvezde!!!

SPORTSKI BLOK - sportisti su ponos svake škole, pa i mi svoje sportiste za diku imamo! Vi igrajte, a mi ćemo vas slaviti.

I NARAVNO VREMENSKA PROGNOZA -snimaćemo užarenu atmosferu pre, za vreme i posle pismenih i kontrolnih zadataka.

Dragi drugari, učitelji i nastavnici, pridružite nam se u ovom veselom, a ozbiljnom poduhvatu.