Predmetna 2018/2019

Prvi čitalački maraton 2018/2019. za petake i šestake

Prva radionica Čitalačkog maratona za 2018/2019. godinu za učenike 5. i 6. razreda održana je u  sredu, 16. januara 2019. godine.

Na njoj su učenici, zajedno sa mentorom Markom Kostićem, analizirali roman „Čarobnjak iz Sumrakovca”, autora Radisava Milića. Ovo je drugi roman pomenutog autora sa kojim se članovi Čitalačkog kluba Osnovne škole „Svetozar Marković” sreću, s obzirom da su se u okviru prošlogodišnjeg Čitalačkog maratona već upoznali sa Radisavom Milićem čitajući njegov roman „Kad su se drugi put razveli moji roditelјi”. Ništa manje uzbudlјiva i interesantna nije bila ni ova priča o svetu čarobnjaka, magije, veštica, dečjih potraga za srećom, drugarstvom, lјubavi. Potreba da se iz realnog pobegne u neki fiktivni svet kako bismo prebrodili probleme i nedostatke i bili srećni, opravdala je junake ovog romana i nagradila čitaoce raspletom koji su priželјkivali, jer – čuda su moguća – ona su u nama!

Citalacki maraton za 5. i 6