Razredna - 2017/2018

Prolećna šarenijada prvaka

Prvaci su početak proleća obeležili nizom aktivnosti. Učitelji Marija Nikolić, Žaklina Stojiljković i Goran Stanković uživali su u kreativnim idejama i osmesima svojih djaka.

Prolećna šeširijada

21. 3. 2018. godine učenici prvog razreda naše škole organizovali su "Prolećnu šeširijadu".

Ideja je bila da prvaci prošetaju Gradskim parkom i da svojim šarenim šeširićima pozdrave dolazak proleća.

Vremenske prilike su osujetile  plan, pa smo ulepšali školske hodnike i učionice. Defile prolećnih šešira prošao je kroz sve učionice razredne nastave i podelio radost sa svojim drugarima. Obradovali smo  i direktorku škole Tamaru Janković. Maštovitost i kreativnost pokazala su deca, ali i roditelji koji su im u tome pomagali.  Svaki šešir je bio originalan i na slikovit način prikazivao je buđenje prirode.

Bilo je divno gledati šarenu veselu povorku.

U susret proleću

Istog dana, 21. 3. 2018. nakon "Šeširijade", u svim odeljenima prvog razreda održane su likovne radionice pod nazivom "U susret proleću". Motivisani povorkom šarenih šešira i pohvalama starijih drugara, prvaci su i kroz ovu aktivnost pokazali svoju kreativnost i maštovitost.

Ukrašavanje učionica

Narednog dana, 22.marta, svi učenici prvog razreda prionuli su na prolećno sređivanje. Produkti sa radionice ukrasili su zidove i prozore. Deca su svojom kreativnošću i maštovitošću unela proleće u svaku učionicu. Cilj ove aktivnosti bio je da učenici učine svoj prostor lepšim i razigranijim.

Time što učestvuju u ovakvim aktivnostima, istovremeno usvajaju naviku da svoj radni prostor i čuvaju.