Razredna - 2017/2018

Drugaci u Gradskoj kući i Dečijem muzejonu

Učenici drugog razreda su sa svojim učiteljicama 10. maja posetili Gradsku kuću i Dečiji muzejon. Kroz interaktivnu radionicu učenike je vodila Aleksandra Stojanović, pedagog.

Cilj ove radionice bio je da kroz igru i na zanimljiv način, učenici saznaju kako se nekada živelo u leskovačkoj gradskoj porodici, da primenjuju znanja, da razvijaju i neguju kulturne navike i svest o značaju očuvanja tradicije.

Drugaci su prvo obišli Gradsku kuću. Tu su se upoznali sa izgledom prostorija u kući, načinom stanovanja, izgledom odevnih predmeta i običajima u gradskim porodicama u XIX veku. Učenicima su najzanimljivije prostorije bile devojačka soba i divanhana.

U sastavu Gradske kuće, u nekadašnjoj magazi, nalazi se i Dečiji muzejon. To je prijatan i opremljen prostor prilagođen deci. Ovde su drugaci radili interaktivne zadatke, crtali i razgovarali o onome što su videli i naučili.

Na kraju su se drugaci upisali u Knjigu utisaka. Svi su se složili da im je bilo mnogo lepo.