Razredna - 2017/2018

Prvaci u Dino parku Svilajnac

Dana 11.05.2018. godine za učenike  prvog razreda i izdvojenih odeljenja u D. Jajini i Kukulovcu organizovana je jednodnevna ekskurzija na relaciji: Leskovac-manastir Ravanica-Svilajnac (Dino park)-manastie Manasija- Leskovac.

U 7 časova put Svilajnca krenulo je 110 učenika. Posle pauze za doručak nastavili smo put ka manastiru Ravanica. Manastir je zadužbina kneza Lazara. U istom manstiru je i njegovo grobno mesto. Učenici su pažljivo slušali monahinju koj ih je upoznala sa istorijatom i likovnim sadržajem manastira.

Nakon manastiara Ravanica posetili smo prirodnjački centar u Svilajncu. Sastoji se iz velikog muzejskog izložbenog prostora i Dino parka na ortvorenom. Muzejski deo su učenici obišli sa njihovim vodičem koji je uz zanimljivu priču pokušao da dočara period u kome su živeli dinosaurusi. Najveći deo parka zauzima postavka dinosaurusa u njihovom autetintičnom okruženju  i kojim su deca bila vidno oduševljena. Osim postavke pažnju učenika zaokupili su vulkan, suvenirnica i igraonica za decu.

Putovanje smo nastavili ka manastiru Manasija koji je Despot Stefan Lazarević sagradio u periodu između 1407. i 1418. godine. Posle prijatnog odmora u manastirskom kompleksu, zadovoljni smo krenuli kući.

Ispred škole smo stigli u 19:30 časova.